Adana Hacı Sabanci Organize Sanayi Bölgemizin 7. Ar-Ge Merkezini Ulusoy Tekstil Kurdu

Adana Hacı Sabanci Organize Sanayi Bölgemizin 7. Ar-Ge Merkezini Ulusoy Tekstil Kurdu

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizde, fantazi iplik sektöründe 25 yıllık sektör tecrübesiyle üretim  yapan Ulusoy Tekstil, tekstil sektöründe 2. olma özelliğine sahip bölgemizin 7. AR-GE Merkezi’ni kurarak, inovatif kültürlere verdiği önemi küresel bir şirket olma yolunda bir kez daha gösterdi.

Ulusoy Tekstil’in, sektöre yeni ürünler sunmak,katma değeri yüksek ürünler tasarlamak ve ihracatı arttırmak amacıyla kurduğu AR-GE tesisleri Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının  değerlendirilmesi neticesinde 8 Ekim 2018'de onaylandı. Ulusoy tekstil, bu onay ile Türkiye genelindeki  993. Ar-Ge Merkezi olmaya hak kazandı.

1993 yılında Türkiye’nin pamuk diyarı Çukurova’da , aile şirketi olarak faaliyetlerine başlayan Ulusoy Tekstil A.Ş. bugün 3 fabrikası, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizde ve 1 fabrikası da Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi’nde olmak üzere 4 ayrı işletmede üretimini sürdürüyor.

SEKTÖRÜNDE DÜNYANIN EN BÜYÜKLERİ ARASINDA

Yurt içi ve yurt dışı pazarlara çalışan bir şirket aşamasına gelerek bölge ve ülke ekonomisine katkı sunan Ulusoy Tekstil, 120.000 m2 açık alan, 60.000 m2 kapalı alana sahip olmasının yanında ; 700 çalışanı, aylık 900 ton iplik üretim ve 800 ton boyama kapasitesiyle dünyanın en büyük fantazi iplik üreticileri arasında yer alıyor.

Ulusoy Tekstil AR-GE Merkezinde ; inovatif çalışmalar yapacak 23 kişilik ekip yer alıyor. Ulusoy Tekstil AR-GE Merkezi Tekstil, Elektrik Elektronik, Bilgisayar, Endüstri Mühendisleri ve Moda Tasarımı gibi farklı meslek gruplarından oluşturuldu.Ulusoy Tekstil olarak, personelini yüksek lisans ve doktora programlarına,fuarlara,eğitim ve konferanslara,sempozyumlara teşvik ederek, kişisel ve mesleki alanlarda  gelişimlerine de katkı sunuyor.

AR-GE Merkezi; 665 m2'lik bir alanda kurulmuş olmakla beraber,  bünyesinde ürün ve tasarım geliştirme, yurtdışı araştırma, fikri ve sınai haklar, otomasyon ,halı ve ev tekstili proje yürütücü, triko proje yürütücü  ve bilgi işlem birimleri yer alıyor.

Bugüne kadar, birisi uluslararası olmak üzere 5 adet TÜBİTAK projesi tamamlayan, 2 adet marka tescili yaptıran ve bir adet patent müracatında bulunan Ulusoy Tekstil AR-GE Merkezi, inovatif ürün ve süreç geliştirmek için ulusal ve uluslararası proje hazırlamaya devam ediyor.

En modern fantezi  ve şönil iplik üretim tesisleri, tekstüre iplik tesisleri ile boyahane üniteleriyle tam entegre bir tekstil kuruluşu olan Ulusoy Tekstil,  ISO ikinci 500'de yer alıyor.

Yayın Tarihi: 21/12/2018
Görüntüleme: 636