Abdi Sütcü MYO’nun Açılışını AB Bakanı Çelik Yaptı

Abdi Sütcü MYO’nun Açılışını AB Bakanı Çelik Yaptı

 

Bekir Sütcü: Adana’ya karşı sorumluluğumuz var.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü ve kardeşlerinin katkılarıyla, babaları adına yaptırılan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Abdi Sütcü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’nun açılışını Avrupa Birliği Bakanımız ve Başmüzakereci Ömer Çelik yaptı. Açılışa Adana OSB Başkanlığımızın yönetim kurulu ve denetim kurulu üyeleri de katıldı.

Abdioğulları A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü ile kardeşleri Ramazan, Mehmet ve Salih Sütcü’nün katkılarıyla, Çukurova Üniversitesi kampüsü içerisinde yaptırılan Abdi Sütcü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu'nun resmi açılış törenine, Bakan Çelik’in yanı sıra, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız,  Adana OSB Yönetim Kurulu Başkanvekilimiz Ömer Kaya, Yönetim Kurulu üyelerimiz Hikmet Aslan, Yusuf Kara ve Selahattin Onatça ile Denetim Kurulu üyemiz Mustafa Fidan, kent protokolü, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

 

“ADANA’YA SORUMLULUĞUMUZ VAR”

Adana OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü, açılıştaki konuşmasında, okulu babaları Abdi Sütcü'nün vasiyeti üzerine yaptırdıklarını söyledi.

Eğitime kazındırdıkları Abdi Sütcü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ile anne ve babalarına olan minnet borçlarını ödemek istediklerini dile getiren Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü, “Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi bu kentte doğdu, bu kentte büyüdü. Ekmeğini yediğimiz Adana’ya karşı sorumluluklarımız ve minnet borcumuz var. Bu kente olan borcumuzu sadece yatırım yaparak değil, bu tür eserler kazandırarak da ödemek istiyoruz. Bugün babamıza verdiğimiz sözü yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

 

“SÜTCÜ AİLESİ ÖRNEK OLSUN”

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik ise, Adana OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü ve kardeşlerinin katkılarıyla yaptırılan ÇÜ Abdi Sütcü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu açılış töreninin katıldığı en güzel etkinliklerden biri olduğunu belirtti.

İnsanoğlunun kudretle yapılan sınavını, "Benim insanlık için sınavım" diyerek geçebildiğini anlatan Bakan Çelik, Adana'da diğer iş adamlarının da elinden geldiğince Sütcü Ailesi gibi üniversiteye destek vermelerini istedi.

 

BAŞKANIMIZ SÜTCÜ’YE PLAKET

Konuşmaların ardından ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Bakan Çelik ile Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü'ye plaket verdi.

Daha sonra açılış kurdelesini kesen Bakan Çelik, Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü ve beraberindekilerle birlikte binayı gezerek, bölümleri inceledi.

 

ENGELSİZ TASARIM

Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü ve kardeşlerinin katkılarıyla yaptırılan Abdi Sütcü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu 7 bin 800 metrekare kapalı alandan oluşuyor.

2 bin aktif öğrencisi bulunan, 4 bin öğrenciye hizmet verebilecek şekilde, tamamı engelsiz bina olarak tasarlanan okulda,  ikisi 120, diğerleri 352 ve 368 kişi kapasiteli olmak üzere 4 adet amfi, 10 adet 50 kişilik derslik bulunuyor.

 Ayrıca, 2 adet 60 kişilik İlk Acil Yardım Uygula Salonu, 1 adet Ambulans İçi Eğitim Alanı, 1 Adet Yaşlı Bakımı Uygulama Salonu, 1 adet Vaka Canlandırma Hazırlık Odası, 2 adet 48 kişi kapasiteli Bilgisayar Odası, 4 adet Diş Protez Uygulama Laboratuvarı, 1 adet Ağız Diş Uygulama Salonu, 2 adet Multidisiplin Laboratuvarı, 1 adet Egzersiz Uygulama Salonu, 1 adet Elektro Terapi - Hidro Terapi Uygulama Salonu, 1 adet Fizyoterapi Uygulama Salonu, 18 adet idari büro, 3 adet Toplantı Odası, 1 adet İnteraktif Derslik, 22 adet Akademik Ofis yer alıyor.

Yayın Tarihi: 16/10/2017
Görüntüleme: 749