2. Adana Lezzet Festivali

2. Adana Lezzet Festivali

Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde, Adana Valiliği ev sahipliğinde düzenlenen 2. Adana Lezzet Festivali, tüm sektörlerde yatırım, istihdam, üretim ve ihracatla ülke ekonomimize güç katan kentimizin tanıtımına katkı sağlayacaktır.

Türk halkının damağına hitap eden ve sabırsızlıkla beklenen etkinlikler arasındaki yerini alan Lezzet Festivali, yıllardır gerçekleştirilen Altın Koza Film Festivali, Portakal Çiçeği Karnavalı, Uluslararası Tiyatro Festivali, Geleneksel El Sanatları Festivali, Kebap Festivali ve Food & Music Festivali gibi, kentimizin sosyal ve kültürel etkinliklerle de ön plana çıkmasında önemli rol oynamaktadır.

Adana’nın tüm dünyaya mal olmuş kebabını ve gizli kalmış birçok yöresel tatlarını lezzet tutkunlarına sunacak olan böyle bir festivalin düzenleniyor olması, yatırımdan istihdama, üretimden ihracata kadar kent ve ülke ekonomisi için sürekli büyüme trendinde olan AOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz başta olmak üzere bütün yatırımcılarımız ve yüzlerce çalışanlarımız tarafından takdirle karşılanmaktadır.

Bu yılki Festivalin temasının “Gelenekselin Gücü Adına!” olarak belirlenmesi de, kültürel geleneklerimizin korunarak gelecek kuşaklara aktarılması açısından son derece isabetli olmuştur.

Çünkü bizler, “Geleneklerinden güç alan bir toplumuz”. Geleneklerimiz, bizi bir birimize sıkı sıkıya bağlayan, karşılaştığımız sorunları aşmamız noktasında ayakta durmamızı sağlayan en önemli unsurlardan biridir. Festivalin bu yılki temasının ‘Gelenekselin Gücü Adına!’ şeklinde belirlenmesi, geleneklerimizin öneminin daha iyi anlaşılması ve anlatılması açısından yerinde bir karardır.

Uluslararası yıldız isimlerin katılımıyla üç gün sürecek olan festival, Adana’da bir gastronomi şöleni yaşatacaktır. Adana’nın geleneksel mutfağına ve evlerde yaşatılan köklü mutfak kültürü üzerine odaklanacak olan ve aynı zamanda kent turizmine de katkı sağlayacak festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Ailesi olarak kutluyoruz.

 
 
 
 
 
Yayın Tarihi: 20/09/2018
Görüntüleme: 386