Türk Sanayisi'nin Güney'deki Üssü

YATIRIM AVANTAJLARI

PARSEL ALANLARI
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'ndeki sanayi parsellerinin satış fiyatları son derece cazip olup yılda bir Yönetim Kurulu tarafından güncelleştirilmektedir. Satış fiyatlarına alt yapı çalışmaları dahildir.

Arsa Satış Birim Fiyatları:
Mevcut Alan;
Peşin birim fiyat : 200,00TL/ m²

İlave Alan;
Peşin birim fiyat : 150,00TL/ m²
2 yıl vadeli birim fiyat : 170,00TL/ m²
4 yıl vadeli birim fiyat : 190,00TL/ m²


ELEKTRİK HİZMETLERİ
AOSB, elektrik enerjisini TEİAŞ'a ait 154/31,5 Kv Misis TM'den sağlamaktadır. Bu enerji 30 kv AOSB Dağıtım Sisteminde yer alan 1 adet Ana Dağıtım Merkezi, 12 adet dağıtım merkezi, 33 km çift devre 30 Kv enerji nakil hattı, 50 km tek devre 30 Kv dağıtım hatları ve aydınlatma hatlarıyla sanayicilerimizin hizmetine sunulmaktadır. Sanayicilerimizin kesintisiz, güvenilir, ve kaliteli enerji kullanımı için gereken bakım ve iyileştirme çalışmaları gerektiği şekilde yapılmaktadır. Elektrik işletme hizmeti 24 saat sürekli olarak devam ettirilmektedir. Ülkenin en büyük Organize Sanayi Bölgelerinden birisi olan AOSB büyük bir dağıtım sistemine sahip olup yaklaşık %0,5 kayıp/kaçak oranıyla işletilmektedir. Bu sonuç AOSB'nin yüz akıdır.

DOĞALGAZ HİZMETLERİ
Bölgemizde; 75.000 Nm3/saat 35-70 bar girişli, 12-19 bar çıkışlı RMS-A/1 istasyonumuz vardır. Bölgemiz içerisine 9592 mt çelik hat, 41.322 mt polietilen hat döşenmiştir. Döşenen bu hatlarla birlikte 6 adet 9.000 m3 ve 1 adet 5.000 m3 RMS-B istasyonumuz aktif ve mevcut durumda. 1 adet 9.000 m3 RMS-B istasyonumuzda altyapısı ve yeri hazır şekilde beklemekte ihtiyaç halinde kurulum yapılabilir durumdadır.

30.000 Nm3/saat 25-70 bar girişli, 30 bar çıkışlı RMS-A2 istasyonumuz vardır. Bu istasyon kojenerasyon ile elektrik tüketimi yapan bir firmamızın ihtiyacı için kullanılmaktadır. Bunun için 1.500 mt çelik hat döşenmiştir.

Bahsi geçen altyapımızla bölgemizde buluna sanayicilerimize doğalgaz temin edilmektedir. RMS-B, RMS-C istasyonları ve altyapının işletme, bakım ve onarımları tarafımızdan yapılmaktadır.

KULLANMA SUYU HİZMETLERİ
Bölgenin kullanma suyu ihtiyacın karşılamak için kurulan Kullanma Suyu Arıtma Tesisleri, bölgeden 4,5 km uzaklıktaki Ceyhan Nehri kenarındadır. Kapasitesi 800 litre/sn olan tesiste; 15.000 m3 kapasiteli iki adet, 6.000 m3 kapasiteli iki adet, 4.000 m3 kapasiteli bir adet su depoları bulunmaktadır. Ceyhan Nehri’nden alınan su arıtılarak bölgedeki fabrikalara kullanma suyu olarak verilmektedir. Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde Kullanma Suyu Satış Fiyatı: 0,44 TL/m3 +KDV olup diğer birçok OSB'ye göre daha ucuzdur.

ATIKSU HİZMETLERİ
AOSB bölgesi içindeki Atıksu Arıtma Tesisi; kanalizasyon sistemi, evsel ve endüstriyel atıksu arıtma tesisi olarak hizmet halindedir. Atıksu Arıtma Tesisi Avrupa Birliği normlarına göre merkezi arıtma standartlarına uygun olarak inşa edilmiştir. Tesis kompleks bir tesis olup, fiziksel, kimyasal ve biyolojik arıtmanın yanı sıra azot, fosfor gibi ağır metallerin de arıtılmasını içermektedir. Tesisin tamamı 72.000 m3/gün nominal hidrolik kapasitesine cevap verecek seviyededir.

ALTYAPI HİZMETLERİ
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde Bölge içi ulaşımı sağlayan yolların bakımı, onarımı, yeni açılacak olan yolların alt yapısının oluşturulması, kaldırımların düzenlenmesi ve yol üst yapısının betonlanması, pissu kanalizasyon şebekesi hatlarının bakım ve onarımı, yeni yapılacak olan güzergahların projelendirilmesi ve araziye tatbiki, yağmur suyu drenaj kanallarının oluşturulması, bakımı, temizlenmesi, yağmur suyu menfezlerinin sürekli olarak çalışır halde bulundurulması gibi tüm hizmetler Bölge Müdürlüğünce yapılmaktadır.

FEN VE İMAR HİZMETLERİ
İşletmelere ait Yapı Ruhsatı, Yapı Kullanım İzin Belgesi ( İskan ) ve GSM İşyeri Açma Çalışma Ruhsatı Bölge Müdürlüğümüz tarafından verilmektedir. Ayrıca arsaların imar durumları ve aplikasyon planlarının verilmesi, imar planlarının, tadilatlarının, parselasyon planlarının hazırlanması (Tapu tescilleri için), üst yapı sanayi tesisi inşaatlarının projelerinin onaylanması, denetlenmesi gibi hizmetler de Bölge Müdürlüğünce yapılmaktadır.

BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ BİNASI
Bölge Müdürlüğü binasında, konferans salonları girişimcilerin hizmetindedir. Ayrıca Bölge Müdürlüğüne ait İş Makineleri, İtfaiye Araçları, Hasta Nakil Aracı, Çöp Toplama Kamyonları, Yol Süpürme gibi araçlar Bölgede faaliyet gösteren fabrikaların hizmetindedir. Araçlar genel amaçlı, elektrik, kullanma suyu ve atık su konularının bütünü için yeterli kapasitededir.

TÜRK TELEKOM
Türk Telekom Santrali telekomünikasyon hatları ile 5500 aboneye hizmet verme kapasitesine sahip olup telefon, ADSL internet ve data hizmeti vermektedir.

ORTAK SAĞLIK ve GÜVENLİK BİRİMİ
İşletmelerden gelen hastaların tedavi ve bakım işlemleri ile ambulans hizmetleri verilmektedir..

AOSB SAĞLIK OCAĞI
Sağlık Ocağı işletmelerden gelen hastaların tedavi ve bakım hizmetlerini yapmaktadır.

PTT HİZMET OFİSİ
Tüm posta, kargo ve fatura tahsilatı hizmetlerini vermektedir.

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TEKSTİL KALİTE KONTROL LABORATUARI
AOSB Bölgesi içinde Avrupa Birliği desteği ile kurulmuş olan Ç.Ü. Tekstil Kalite Kontrol Laboratuarı, tekstil konusunda faaliyet gösteren firmalara uluslararası kalite kontrolü konusunda hizmet vermektedir. Tesis sadece Adana'ya değil, tüm bölgeye hizmet vermektedir.

ÇARŞI ALIŞVERİŞ MERKEZİ
AOSB Bölgesi içinde kurulan Çarşı Alışveriş Merkezinde lokanta, kargo, süper market, eczane, kırtasiye, elektrik, hırdavat vb. alanlarda faaliyet gösteren dükkanlar bulunmakta olup bunlar işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis