Türk Sanayisi'nin Güney'deki Üssü

Başkanın Mesajı

Değerli Sanayicilerimiz,

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi olarak, bir yılın daha sonuna yaklaşırken, yeni yıla hep birlikte daha büyük umutlarla girmeye hazırlanıyoruz.

Kasım ayı boyunca gerçekleştirilen faaliyetlerden bahsetmeden önce Bölgemizdeki bir görev değişikliğine değinmek istiyorum.

15 Haziran 2012 tarihinde Bölge Müdürü olarak görevine başlayan değerli çalışma arkadaşımız Sayın Mustafa Keskin, kendi isteği 19 Kasım 2018 tarihinden itibaren Bölge Müdürlüğü görevinden ayrılmış bulunmaktadır. Görev aldığı süre boyunca, bölgemize birçok şey kazandıran, işini herşeyin önünde tutan, iş disiplinine ve görevinde gösterdiği başarılara saygı duyup, takdir ettiğimiz Mustafa Keskin’e yeni iş hayatında başarılar diler muvaffak olmasını temenni ederken, bölgemize verdiği hizmetlerden dolayı da teşekkür ediyoruz.

Sayın Mustafa Keskin’in Bölge Müdürlüğü görevinden ayrılma kararının ardından, Yönetim Kurulu kararı ile Sayın Ersin Akpınar AOSB Bölge Müdürlüğüne atanmıştır.

Yeni Bölge Müdürümüz Ersin Akpınar, 1982 Kayseri doğumludur. Lisans eğitimini Çalışma Ekonomisi bölümünde tamamlamıştır. Akpınar son olarak Bilim ve Teknoloji Bakanlığı’nda müfettiş olarak görev almıştır. Sanayi Gazetesi ve çeşitli dergilerde, ‘Organize Sanayi Bölgeleri ve Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Mevzuatı’ üzerinde yayınlanan makaleleri bulunan Ersin Akpınar’ın bölgemize değerli hizmetler vereceğine inanıyor, yeni görevinin kendisine hayrlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz.

Değerli Sanayicilerimiz,

Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilen faaliyetlerden kısaca bahsetmemiz gerekirse; Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım bölgemizi ziyaret etti ve sanayicilerimizle buluştu. Adnan Yıldırım, sanayicilerimize Türk Eximbank’ın sunduğu avantajlardan bahsetti ve her zaman, sanayicinin, ihracatçının ve üreticinin yanında olduklarını bildirdi. Bu önemli buluşmanın siz değerli sanayicilerimiz için faydalı olduğunu umut ediyorum.

Değerli Sanayicilerimiz,

AOSB olarak, sanayicilerimize ve çalışanlarına eğitim desteği sağlamak amacıyla 2014 yılında kurulan AOSB Akademi’de de eğitimlerimiz devam etti. Kasım ayı içerisinde, ‘’Stres ve Öfke Yönetimi’’ ve ‘’Maliyeti Düşürme Teknikleri’’ eğitimleri düzenlendi. Bu eğitimlerin siz değerli sanayicilerimize ve çalışanlarımıza yeni ufuklar açmış olmasını umut ediyorum.

Bölge Başkanlığımız öncülüğünde kurulan Kadın Sanayiciler Platformu’da çalışmalarını hızla sürdürüyor. Kadın Sanayiciler arasında dayanışma ve güç birliğinin sağlanması amacıyla oluşturulan Kadın Sanayiciler Platformumuz Güney Odak Enerji’yi ziyaret ederek, bilgi alışverişinde bulundular.

AOSB olarak, her yıl organize ettiğimiz geleneksel Bowling Turnuvamız da Kasım ayı içerisinde gerçekleşti. Çalışanlarımızın aileleri ve dostları ile katıldığı etkinlik, 2 turda tamamlandı. Çalışanlarımızın, yoğun iş temposunun yorgunluğunu atmaları için düzenlediğimiz turnuvanın, personelimize moral ve motivasyon sağlamış olduğunu temenni ediyorum.

Değerli Sanayicilerimiz;

Yönetim Kurulu Başkanlığımızca yapılan ‘’arsa tahsislerine’’ de değinmek isterim. Bölgemizin; yol, su, elektrik, doğalgaz, kanalizasyon, peyzaj, çevre ve ulaşım gibi temel üretim donanımlarının tümünün tamamlandığı sanayi parsellerinin satış ilanlarına bundan sonar web sitemizden ulaşabileceksiniz.

Yeni yılın Ülkemize ve Bölgemize bolluk,bereket ve refah getimesini temenni ediyor, tüm sanayicilerimizin yeni yilini en içten dileklerimle kutluyorum.

Saygılarımla

Bekir SÜTCÜ

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi

Yönetim Kurulu Başkanı

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis