Türk Sanayisi'nin Güney'deki Üssü

Başkanın Mesajı

Değerli Sanayicilerimiz;

Mübarek Ramazan ayında; tutulan oruçların, edilen duaların kabul olması, “Onbir Ayın Sultanı” Ramazan’ın ülkemiz, milletimiz ve tüm Müslüman kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını dileyerek, sizlere geçtiğimiz ayın çalışmalarını değerlendirmek istiyorum.

Değerli Sanayicilerimiz,

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Sanayi Odası’nca açıklanan ‘’Türkiyenin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’’ listeside, bölgemizde faaliyet gösteren 5 firma yer aldı.

Adana’mızın ve bölgemizin yüz akı olan, bizlere bu gururu yaşatan firmalarımızı yürekten kutluyorum. Adana genelinde, toplam 12 firmanın girdiği listede, 5 firmanın AOSB’mizde bulunuyor olması bizim için büyük mutluluk ancak, dileğimiz bu sayının artmasıdır.

Listede; Güney Çelik Hasır ve Demir Mamülleri San. Tic. A.Ş. 359’üncü, Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş. 422’inci, Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş. 423’üncü, Gürsoy Yem Gıda ve Hayvancılık San. Tic. A.Ş. 427’inci, Oğuz Tekstil San. ve Tic. A.Ş. 456’ıncı sırada yer aldı. Gururunuz olan firmalarımızın yöneticilerini ve çalışanlarını tebrik ediyorum.

Değerli Sanayicilerimiz,

2008 yılında, “En Çevreci OSB’’ ikincilik ödülünü alarak, çevreye ve doğaya olan duyarlılığımızı tescillemiştik. Doğaya duyarlılığımızdan hiçbir zaman sapmadık ve “en çevreci ve en yeşil” organize sanayi bölgesi olma hedefleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda, sanayicilerimize 5 bin adet çınar, keçiboynuzu ve fırça çalısı türlerinden oluşan fidanları bila bedel ulaştırdık. 2015 yılından bu yana ise bölgemizde, 155 bin adet fidan dikimi gerçekleştirdik. Bu sene içerisinde 30 bin adet fidanı daha toprakla buluşturacağız.

Değerli Sanayicilerimiz,

Mayıs ayı içerisinde bölgemizde gerçekleşen ziyeretlerden bahsetmek istiyorum. Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adana Şubesi Başkanı Burhan Kavak ve yönetim kurulu üyeleri bölgemizi ziyaret ettiler. Burhan Kavak ve Müsiad üyeleri, genel kurulda tekrar göreve seçilen yönetimimizi tebrik ettiler. Bir diğer ziyaret ise, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Adana İl Müdürü Bilal Canbolat, İl Müdür Yardımcıları Ali Yıldız, Hacı Osman Aycil ve SGK Sarıçam Müdürü Erdem Kaya tarafından gerçekleşti. Bu yıl 10’uncu kez kutlanan SGK Haftası sebebiyle bölgemizi ziyaret eden SGK yöneticilerini Yönetim Kurulu Üyemiz Selahattin Onatça ve Bölge Müdürümüz Mustafa Keskin ile birlikte ağırladık.

Değerli Sanayicilerimiz,

AOSB Akademimizin eğitimleri Mayıs ayında da devam etti. Başkanlığımızın Seyhan Salonu’nda, ‘’stratejik insan kaynakları yönetimi perspektifinden insan kaynağı planlamanın önemi, iş analizi ve süreç yönetimi, optimum kadro tasarımı, süreç optimizasyonu ve termin belirleme’’ konularını içeren, "İş Gücü Planlama ve Norm Kadro Eğitimi” düzenlendi. Akademimizde, bugüne kadar siz değerli sanayicilerimiz ve bölge çalışanlarımız için faydalı olacağına inandığımız konular ele alındı. Yıl boyunca süren eğitimlerimize Ramazan nedeniyle Ramazan ayında ara verdik. Ancak, bayram sonrasında AOSB Akademimizin proğramları devam edecektir.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizdeki firmaların üst düzey kadın yöneticilerinin oluşturduğu Kadın Sanayiciler Platformu üyeleri ise çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kadın sanayicilerimiz firma ziyaretlerini kapsamında Mazlum Mangtay Boru Son. İnş. Tarım Ürün. San. ve Tic. A. Ş’ nin konuğu oldu. Ziyarette yapılan,‘Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Sürdürülebilir Başarının Yol Haritası’ konulu seminerin, kadın sanayicilerimize yeni ufuklar açtığını umut ediyorum.

Değerli Sanayicilerimiz,

AOSB’mizde, Mayıs ayında, gerek Başkanlığımız tarafından gerek firmalar tarafından sosyal sorumluluğu ve farkındalığı arttırmak adına da etkinlikler düzenlendi. Bölgemizde faaliyet gösteren, Kastamonu Entegre, iş sağlığı ve güvenliği hususuna dikkati çekmek adına, ‘’En Güzel Baret’’ yarışması organize etti. Kastamonu Entegre’yi bu güzen etkinlik için kutluyorum.

Değerli Sanayicilerimiz,

Türkiye için dönüm noktası olan 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin, ülkemiz ve Adana’mız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bizler iş dünyası olarak; ülkemizin kalkınması için üretim, istihdam ve daha fazla ihracat için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Değerli sanayicilerimiz;

Sözlerime son verirken; Birlik ve beraberliğimizin hiçbir koşulda bozulmaması ümidiyle Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor, sevdiklerinizle birlikte huzurlu, sağlıklı ve mutlu nice bayramlar diliyorum.

Saygılarımla

Bekir SÜTCÜ

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi

Yönetim Kurulu Başkanı

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis