Türk Sanayisi'nin Güney'deki Üssü

Başkanın Mesajı

Değerli Sanayicilerimiz;

2018 yılının ilk çeyreğini geride bırakırken, üreten, istihdam yaratan, bölge ve ülke ekonomimize çok değerli katkılar sunan siz değerli sanayicilerimizi bir kez daha tebrik ederek sözlerime başlamak istiyorum.

Bildiğiniz gibi Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi olarak 12.Olağan Genel Kurul Toplantımızı gerçekleştirdik. Tek listeyle gidilen Genel Kurulumuzda, şahsıma ve tüm yönetim kurulumuza çok büyük destek sağlayan siz değerli sanayicilerimize teşekkür ediyorum.

Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş başta olmak üzere genel kurulumuza katılarak bizlere destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü, Adana Milletvekilimiz Zülfikar İnönü Tümer, Sarıçam Belediye Başkanımız Bilal Uludağ, Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Sanayi Odası Meclis Başkanı İsrafil Uçurum, Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, MÜSİAD Adana Şube Başkanı Burhan Kavak, ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, AGİAD Başkanı Halid Milli, Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez ile tüm sanayicilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

OSB’mizin yönetim kurulunda görev alan değerli arkadaşlarımız Ömer Kaya, Yusuf Kara, Selahattin Onatça, Mehmet Nedim Büyüknacar, Denetim Kurulu Üyelerimiz Hilal Atilla Aksöz ve Mustafa Fidan ile birlikte bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da siz değerli sanayicilerimizin işlerini kolaylaştırmak, üretim ve istihdamlarının artışına katkı sunmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Daha kaliteli hizmet için sizlerle istişare halinde gerçekleştirdiğimiz projelerimiz bundan sonra da artarak sürecektir. 2015-2018 yılları arasında 132 milyon TL yatırım yaptığımız bölgemizde sizlerden aldığımız güçle daha birçok hizmeti getirme kararlılığındayız.

Adana Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’ın liderliğinde, tüm kamu kurum ve kuruluşları, odalar, meslek örgütleriyle uyum içerisinde çalışarak, Adanamıza, bölgemize ve ülkemiz ekonomisine katkı sunmaya hep birlikte devam edeceğimizi belirtmek isterim.

Değerli sanayicilerimiz;

Sizlere OSB’mizdeki ilk çeyrek tüketim verilerindeki olumlu tablodan da söz etmek istiyorum. Elektrik, doğalgaz ve su kullanımındaki veriler, bölgemizdeki istikrarlı üretim artışını göstermesi açısından bizim için önem taşımaktadır.

Geçtiğimiz Mart ayında elektrik tüketimimiz 119.440.032 kWh olarak gerçekleşerek, bir önceki yıla göre yüzde 17.08, bir önceki aya göre ise yüzde 15,77 artış göstermiştir. 1.800.562 m3 olan su tüketimimiz bir önceki yıla göre yüzde 29,34, bir önceki aya göre yüzde 18,44 artmıştır. 15.464.650 sm3 olan doğalgaz tüketimimizdeki artış ise bir önceki yıla göre yüzde 17,06, bir önceki aya göre yüzde 17,67 artışla morallerimizi yükseltmiştir.

Değerli sanayicilerimiz;

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığımızca bu yıl Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Milli Halterci merhum Naim Süleymanoğlu anısına düzenlediğimiz 6. Geleneksel Futbol Turnuvamızda finale yaklaştık.

Sanayicilerimiz ile çalışanlarının kaynaşması ve motivasyonlarının arttırılması amacıyla organize edilen futbol turnuvamızda heyecan fırtınası yaşanıyor. 42 takımın 504 oyuncu ile katıldığı turnuvamıza gösterilen ilgi nedeniyle teşekkür ediyorum. Zira, katılımın yoğun olması turnuvamızın amacına ulaştığını göstermesi açısından bizim için büyük önem taşımaktadır. Sporun dostluk ve centilmenlik yönü unutulmadan oynanan maçlara ailelerin de katılarak destek vermesinin bizi ayrıca mutlu ettiğini belirtmek isterim.

Değerli Sanayicilerimiz;

Bölgemize geçtiğimiz ay yapılan ziyaretlerden de söz etmek istiyorum. Sanayicilerimize desteğini her zaman yanımızda hissettiğimiz Adana Valimiz Mahmut Demirtaş, bölgemizde faaliyet gösteren firmalara ziyaretlerini sürdürmektedir. Bu kapsamda bölgemizde konuk ettiğimiz Valimiz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne denk gelen bu ziyarette sanayimizin kadın çalışanlarına çiçek verip kutlayarak, onların bu gününe ayrı bir anlam katmıştır.

Bu sene 29’uncusu gerçekleştirilen Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında bölgemizi Adana Vergi Dairesi Başkanı Sn. Ahmet Tunalı ve grup müdürleri de ziyaret etti. Konuklarımızla, sanayicilerimizin vergisel konuları ile ilgili bilgi alışverişinde bulunduk.

Bölgemizdeki firmaların üst düzey yöneticilerinin oluşturduğu Kadın Sanayiciler Platformu üyeleri de çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan ziyaretlerin daha yararlı geçmesi amacıyla konusunda uzman kişilerin de davet edildiği bu buluşmalar, artık birlik ve dayanışmanın yanı sıra bilgilendirmeler ile de daha anlamlı hale gelmektedir.

Sanayicilerimiz ve çalışanlarına eğitim desteği sağlamak amacıyla kurulan AOSB Akademi 2018 yılı eğitimlerimiz devam ediyor. Mart ayı içerisinde, ‘’İş Hukuku Uyuşmazlıklarında Zorunlu Arabuluculuk’’ ve ‘’Organize Sanayi Bölgeleri İçin Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisleri İşletiminin Optimizasyonu’’ konulu eğitimler gerçekleştirildi. OSB Başkanlığı Seyhan Toplantı Salonumuzda gerçekleştirilen eğitimlere katılımın sağlanması için vermiş olduğunuz destekler için teşekkür ediyorum.

AOSB Başkanlığı olarak, geçtiğimiz ay ayrıca, Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) tarafından bu yıl 7.’si düzenlenen, Adana İstihdam Fuarı’na 36 stantla katılarak, çalışma hayatına verdiğimiz önemin bir kez daha altını çizdik.

 

Saygılarımla

Bekir SÜTCÜ

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi

Yönetim Kurulu Başkanı

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis