BAŞKANIN MESAJI

BAŞKANIN MESAJI

Değerli Sanayicilerimiz,

Büyük umutlarla ve heyecanla girdiğimiz baharın müjdecisi Mart Ayı’nın 10'ncu gününde maalesef tüm dünyayı etkisi altına alan Yeni Korona Virüs Hastalığının (Kovid-19) ülkemizde de tespit edilmesi ile büyük üzüntü yaşadık. Ancak, devletimizin diğer ülkelerden daha başarılı şekilde aldığı önlemlerle bu sıkıntının da üstesinden geleceğimize olan inancımı ifade ederek sözlerime başlamak istiyorum.

Koronavirüs (Kovid – 19) etkileri kapsamında başta Adana Valiliğimiz olmak üzere resmi makamların aldığı kararlar ve önlemler doğrultusunda AOSB Bölge Müdürlüğümüz bir dizi çalışma yapmıştır. Tüm sanayicilerimiz ve çalışanlarını bilgilendirme ve virüs yayılımı hakkında farkındalık oluşturma ile başladığımız Kovid – 19 önlemlerimiz, salgın tehlikesi tamamen ortadan kalkıncaya kadar devam edecektir.

Bölge Müdürlüğümüzce yürütülen çalışmalar kapsamında, bölgemiz içerisinde yer alan tüm ortak kullanım alanları dezenfekte edilmiş, etkinliklerimiz ve eğitimlerimiz ile her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz futbol turnuvamız ertelenmiş, Sağlık Bakanlığımızca açıklanan ve uyulması gereken bilgileri içerir afişler tüm sanayicilerimize dağıtılmıştır.

AOSB Bölge Müdürlüğümüzce sunulan hizmetlere ilave olarak randevulu bir sistem aracılığı ile Bölgemizde yer alan firmaların servis araçlarının dezenfekte edilmesi kapsamında hafta içi 08:30 – 16:30 saatleri arasında Bölgemizde bulunan Arif Uçurum ve Hacı Oğuz Camii lokasyonunda servis araçlarına yönelik dezenfektan çalışması gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Bu çerçevede; servis araçlarının ilaçlanmasını talep eden firmalarımızın http://mis.adanaorganize.org.tr/randevu linkini tıklayarak firma ismi, araç plakası gibi talep edilen detayları eksiksiz bir şekilde sisteme girerek randevu oluşturmaları halinde araçları ücretsiz olarak dezenfekte edilmektedir.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın üretim tesislerinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı çalışanların korunması amacıyla alınacak tedbirlere ilişkin yazılı uyarıda bulunmuştur. 7 ana kategoriden oluşan uyarı listesinde, ateş ölçüm, takip kayıt, beyan, hijyen, 1,5 metre, iş sürekliliğini sağlama ve bilgilendirme ana başlıkları yer almaktadır. Bu başlıklar altındaki tüm uyarılar harfiyen yerine getirilmektedir.

Değerli Sanayicilerimiz,

Yönetim Kurulumuzca 25.03.2020 tarihli toplantısında, küresel ölçekte yaşanmakta olan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen Yeni Korona Virüs hastalığı Kovid 19 ile mücadele kapsamında, yatırım sürecindeki AOSB Atık Su Arıtma Tesisi kapasite artışı ve revizyon işleri için toplanmakta olan “Yatırım bedeline katılım payı” faturalandırma işlemlerine 3 ay süre ile ara verilmesine karar verilmiştir.

Bunun yanı sıra resmi makamların aldığı kararlar ve önlemlere ek olarak AOSB Bölge Müdürlüğümüzce siz değerli sanayicilerimiz için alınan tedbirler kapsamında, reaktif enerji tüketimlerindeki değişkenlikler göz önünde bulundurularak Mart ve Nisan ayı fatura dönemlerinde reaktif enerji bedelinin alınmamasına da karar verilmiştir.

Sayın Sanayicilerimiz,

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu'ndan gelen 29 Mart 2020 tarihli yazıda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Koronavirüs ile mücadeleye katkı vermek isteyen sanayicilerimizin, yetkinliklerini bildirebilecekleri bir anket hazırlandığı belirtilmiş olup, ankete https://anket.sanayi.gov.tr/index.php/297791 adresinden ulaşabileceği hususunu da bilgilerinize sunmak isterim.

Kıymetli Sanayicilerimiz,

İçinde bulunduğumuz mevcut durum ulus olarak bir kez daha kenetlenmemize vesile olmuştur. Biz sanayiciler ise her zaman olduğu gibi bu dönemde de en üst noktada tedbirlerimizi alarak, moral ve motivasyonumuzu bozmadan üretmeye, istihdam sağlamaya ve bu vesileyle ülkemize olan sorumluluğumuzu yerine getirmeye devam edeceğiz.

İnaniyoruz ki bugüne kadar birçok sorununun üstesinden gelen güzel ülkemiz, bu sorununun da üstesinden gelecektir.

Saygılarımla

Bekir SÜTCÜ

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi

Yönetim Kurulu Başkanı

Yayın Tarihi: 04/11/2017
Görüntüleme: 997442