BAŞKANIN MESAJI

BAŞKANIN MESAJI

Değerli Sanayicilerimiz;

2020’nin yarısını geride bıraktığımız şu günlerde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de koronavirüsün neden olduğu ekonomik hasarların telafisi için başta hükümetimiz olmak üzere herkesin üzerine düşen görevi yapma çabası olduğunu görüyoruz. Bu kapsamda, biz sanayicilerin görevi ise daha fazla üretmek, daha fazla istihdam yaratmak ve daha fazla ihracat yapmaktır. Bu sorumluluğun her zaman bilincinde olmakla birlikte bundan sonraki süreçte bizlere daha fazla görevler düştüğünü de belirtmek isterim.

Sizlere geride bıraktığımız haziran ayındaki gelişmelerden söz etmeden önce, Mardin Valiliği’ne atanan Adana Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’a bu vesile ile bir kez daha şükranlarımızı sunmak istiyorum. Görev yaptığı süre boyunca biz sanayicilerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen, her zaman yanımızda olan, güç ve motivasyon veren, ilettiğimiz her konunun bizzat takipçisi olan değerli Valimiz Mahmut Demirtaş beyefendiye yeni görev yerinde başarılar diliyorum.

Bölgemize veda ziyaretinde bulunan Valimiz; bizlerle omuz omuza Adana’ya hizmet etmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kendisine bu nazik ziyareti için de ayrıca teşekkür ediyorum.

Ağrı Valisi olarak görev yaptıktan sonra Cumhurbaşkanlığı 09.06.2020 tarihli ve 2020/274 sayılı Kararnamesi ile Adana Valisi olarak atanan Valimiz Sayın Süleyman ELBAN’a da yeni görevinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Değerli Sanayicilerimiz;

Bilindiği gibi yeni normale dönmüş olmakla birlikte virüs tehlikesi henüz atlatılmış değildir. Bu bilinçle hareket ederek, siz değerli sanayicilerimiz ve çalışanlarınıza eğitim desteği sunmak amacıyla 2014’den beri faaliyetlerini sürdüren AOSB Akademi’mizde, eğitimlerimiz online ortamda gerçekleşmektedir.

AOSB Bölge Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan online eğitim sistemi altyapısı ile “Duygusal Dayanıklılık (Resilience)” konulu seminer dijital platformda gerçekleşti. Bu eğitimimize katılan Endüstri Mühendisi, İnsan Kaynakları Yöneticiliği konusunda NATO’dan ödül alan ve ICF akreditasyonlu "Profesyonel Yönetici Koçu" unvanına sahip Ruhan Maral, moral ve motivasyon sağlayan bir sunum gerçekleştirdi.

“Büyük stres ve değişim dönemlerinde güçlü olma ve ayakta kalma becerisi” olarak tanımlanan “Duygusal Dayanıklılık” konusunda çok önemli bilgiler içeren bu eğitimin son derece faydalı olduğunu düşünüyorum. Çünkü, bu süreçte hepimizin duygusal dayanıklılığa ihtiyacı bulunmaktadır.

Değerli Sanayicilerimiz;

Sizlere her zaman daha iyi hizmet vermenin yollarını arayan, bu nedenle hizmet yelpazesini sürekli genişleten Bölge Müdürlüğümüz bir yeni hizmet daha başlattı. Bu kapsamda, kent merkezine 23 kilometre mesafede bulunan bölgemiz içerisinde ücretsiz servis hizmeti verilmektedir. AOSB Bölge İçi Ücretsiz Servis Aracı'nın çalışma saatleri bölge içi yoğunluk göz önünde bulundurularak araç kalkış saatleri 10:00, 12:00, 13:30 ve 15:00 olarak belirlenmiş olup, sanayicilerimiz ve çalışanları ile misafirlerimizin ücretsiz kullanımına sunulmuştur.

Değerli Sanayicilerimiz;

Sözlerime son verirken, ayın son günlerinde yaşadığımız yangının hepimizi derinden üzdüğünü belirtmek isterim. Tek tesellimiz yangında herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmamasıdır. Öncelikle Omnia Nişasta ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletirken, yangının başladığı andan itibaren desteğini esirgemeyen AK Parti MKYK ve MYK Üyesi Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve Valimiz Süleyman Elban başta olmak üzere tüm milletvekillerimize ve belediye başkanlarımız ile sanayicilerimize teşekkür ediyor, Cenab-ı Allah'tan bir daha yaşanmamasını niyaz ediyorum.

 

Saygılarımla

Bekir SÜTCÜ

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi

Yönetim Kurulu Başkanı

Yayın Tarihi: 04/11/2017
Görüntüleme: 1104073