TSE Bölge Müdürü Salih Tokaç Sanayicilerin Sorularını Cevapladı

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölge (AOSB) Başkanlığımızı ziyaret eden TSE Bölge Müdürü Salih Tokaç sanayicilerin sorularını cevapladı.

TSE Bölge Müdürü Salih Tokaç ve beraberindekiler AOSB Bölge Başkanlığımızı ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü, Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Ömer Kaya,  Yönetim Kurulu üyelerimiz, Hikmet Aslan, Yusuf Kara, Selahattin Onatça, Denetim Kurulu Üyemiz Hilal Aksöz ve OSB Bölge Müdürümüz Mustafa Keskin ziyarete ev sahipliği yaptı.

Her türlü madde ve mamüller ile usul ve hizmet standardlarını yapmak amacıyla 18.11.1960 tarih ve 132 sayılı kanunla kurulan Türk Standardları Enstitüsü ve sundukları hizmetler hakkında kısaca bilgiler veren Tokaç, Sanayicilerimizin TSE ile yaşadıkları soru yada sıkıntıları dinleyerek sorulara açıklık getirdi.

AOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü ise TSE’nin önemini vurgulayarak “Bir malın üzerinde TSE damgası varsa o malın kalite kontrolü yapılmış demektir. Garanti belgesi, o malın belli bir süre içinde bozulup ya da yıprandığı takdirde üretici firma tarafından yenisinin verileceğini ya da tamir edileceğini belirtir. Bu sebeple üreticinin olduğu kadar tüketicinin de ürün satın alırken buna dikkat etmesi gerektiğini bu durumun hem tüketiciye hem de üreticiye bir çok avantaj sağladığını” ifade etti.