Sanayide Kadın İstihdamı İçin İşbirliği

 

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizde (AOSB), kadın istihdamının artırılmasına yönelik geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirildi.

Adana Kadın Sanayiciler Platformu öncülüğünde, AOSB Başkanlığımız, İŞKUR İl Müdürlüğü ve Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen toplantıya; Kimteks’ten Genel Müdür Yardımcısı Ayça Çelik, İK Yetkilisi İlknur Girişken Yener, Zahit Alüminyum’dan Yönetim Kurulu Üyesi Elif Balbay Öz, İK Yetkilisi Serdar Köker, Abdioğulları Plastik’ten Finans Şefi Merve Sütcü, İK Yetkilisi Emsay Çetin, AOSB Başkanlığımızdan Fen İmar Müdürü Banu Tanrıkulu, İK yetkilileri Erdem Doğaç ve Tuğba Burcu Nargile, İŞKUR’dan iş ve meslek danışmanları Ergin Koluman ve Halil Aydın katıldı. Toplantıya katılanlar, AOSB’de girişimci kadın sayısı ve kadın iş gücü istihdamının nasıl artırılabileceğine ilişkin fikir alışverişinde bulundular.

İşbirliği yapan kurumlar arasında kadın istihdamına yönelik hazırlanan protokolün ele alındığı toplantıda, nitelikli iş gücü bulmakta zorlanan firmaların, mavi  ve beyaz yakalı çalışan istihdamı için neler yapmaları gerektiği üzerinde de duruldu.

AOSB Kadın Sanayiciler Platformu  Başkanı Ayça Çelik, kadının işgücüne katılım oranının mutlaka artırılması gerektiğine vurgu yaparak, “Bizler kadın sanayiciler olarak, bu konuda elimizden gelen her türlü çabayı göstermeye hazırız. AOSB Başkanlığımız, İŞKUR ve Adana BTÜ’ye de projemize katkıları için teşekkür ediyoruz. Kadın çalışan sayısının artırılması konusunda bölgemiz bünyesinde üretim yapan tüm firmalardan da destek bekliyoruz” dedi.

Galeri