Kullanma Suyu 2. Arıtma Tesisi İle Kapasite 3 Katına Çıkıyor

 

AOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü, Başkan Vekilimiz Ömer Kaya, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Yusuf Kara, Selahattin Onatça, Denetim Kurulu Üyemiz Mustafa Fidan ve Bölge Müdürümüz Mustafa Keskin, Kullanma Suyu 2. Arıtma Tesisi inşaatında incelemelerde bulundu.

 Altyapı Müdürümüz Nilüfer Buyurgan, Arıtma Tesisleri Müdürümüz Demet Cavlak Göçer ve Enerji Müdürümüz Serdal Gündüzhan’ın da eşlik ettiği yönetim kurulumuz, inşaatı yapan firma yetkililerinden çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı.

Kullanma Suyu 2. Arıtma Tesisi inşaatında sona yaklaşılıyor

28 Ağustos 2015 tarihinde ihale edilen ve sözleşmeye göre 2 Eylül 2017’de tamamlanması planlanan 150.000 metreküp/gün kapasiteli Kullanma Suyu 2. Arıtma Tesisi’nin devreye girmesiyle 72.000 metreküp/gün olan kapasite, toplam 222.000 metreküp/güne çıkacak. Böylelikle Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizde uzun yıllar kullanma suyu sıkıntısı yaşanmayacak. Yeni yapılan tesis, komple jeneratör ile beslenebildiğinden, enerji kesintilerinden etkilenmeden bölgemize kesintisiz kullanma suyu sağlayabilecek. Mevcut tesis ve yeni yapılan tesis, sistem olarak komple birbirinden ayrı olduğundan, bir tesisteki arıza diğer tesisi etkilemeyecek. 

Galeri