Bölgemizde Yer Alan Türkiye’nin İlk Özel Teknik Meslek Lisesi’nden 529 Nitelikli Mezun

Özel Erkan AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İkinci Mezunlarını Verdi

Türkiye’nin Organize Sanayi Bölgeleri içerisinde kurulan ilk özel teknik meslek lisesi olan Özel Erkan AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ikinci mezuniyet coşkusu yaşandı.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizde bulunan ve sanayicilerimizin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara elemanları yetiştiren lisenin giriş binasında düzenlenen törene, Erkan Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi Yaşar Tunç, Özel Erkan AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Durdu Mahmut Tokmak ve veliler katıldı.

 

Geleceği Parlak Nesiller Yetişiyor

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan Özel Erkan AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Durdu Müdürü Mahmut Tokmak, “Acısıyla tatlısıyla koca bir yılı geride bıraktık. Bugün ikinci mezunlarımızı verme şerefini ve mutluluğunu yaşıyoruz. 529 öğrencimiz kurumumuzda en iyi eğitimleri aldılar. Nitelikli bir nesil yetiştirmekten gurur duyuyoruz. Öğrencilerimizin önünde çok parlak bir gelecek var. Onları en güzel yerlerde, branşlarında söz sahibi bir konumda göreceğimize inanıyor ve hayatlarında başarılar diliyorum’’ dedi.

 

Kepler Havaya

Bayrak devir teslim töreniyle devam eden mezuniyette, 2016-2017 eğitim öğretim yılı okul birincisi açıklandı. Gösterdiği üstün gayret ve elde ettiği başarıyla okul birincisi olan Veysel Oruç, ödülünü Erkan Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi Yaşar Tunç’un elinden aldı. Tunç,

“Bütün öğretmen arkadaşlarımız ve personellerimiz olarak tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Bir yarış içerisindeydiniz, bu yarışı hepiniz bitirdiniz. Bu yarışta da bir birinci vardı oda Veysel Oruç oldu. Bundan sonraki hayatınızda daha nice yarışlara gireceksiniz. Hepinizin farklı başarılara imza atacağına gönülden inanıyorum’’ şeklinde konuştu. Konuşmaların ve ödül töreninin ardından Özel Erkan AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunları keplerini havaya atarak mezuniyet coşkusunu yaşadı.

 

Açılışı Erdoğan Yapmıştı

Özel Erkan AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, sanayi tesislerinin nitelikli ara eleman taleplerini karşılamak amacıyla 2013 yılında kuruldu. 94 derslikte; kimya, tekstil, makine, elektrik-elektronik, metal, plastik ve yenilenebilir enerji branşlarında eğitim verilen okulun açılışını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yapmıştı.

Galeri